Париж. В рамките на среща с новия украински президент министрите на външните работи на Франция и Германия Жан-Ив Ле Дриан и Хайко Маас изразиха готовността си да дадат нов тласък на преговорите за мирно уреждане на конфликта в Донбас. Това се казва в съвместно изявление на външнополитическите ведомства на двете страни, публикувано от пресслужбата на МВнР в Париж, предава TACC.
"Франция и Германия все още са сериозно ангажирани с разрешаването на конфликта в Източна Украйна и възстановяването на нейната териториална цялост", се казва в разпространения текст.
"Германия и Франция подкрепят страните, за да помогнат за възстановяването на конструктивните преговори. Те ще бъдат продължени в близко бъдеще, по-специално за създаване на условия за среща на върха на държавните и правителствените ръководители на страните от нормандски формат", става ясно още от комюникето.

Превод и редакция: Тереза Герова