Париж. Френската полиция задържа в събота около хиляда участници в протестите на "жълтите жилетки" в цялата страна за незаконни действия. Това съобщиха от АФП, цитирайки полицейските данни
Тази информация е в средата на съботния ден. От арестуваните 724 се намират в арестите и. В Париж, съгласно съобщенията на полицейската префектура, са арестувани 651 души, 536 са са задържани в полицейските управления.
Понастоящем част от протестиращите са се преместили от Шанз-Елизе към Айфеловата кула.
Голяма група протестиращи, които преди това са изгорили две коли на булевард Марсо са се насочили към Сена от площада на Звездата, като на моста Алм са посрещнати от крупни полицейски сили. В резултат на това, както съобщава кореспондентът на ТАСС, колоната е разделена на няколко части. Едната група се опитва си проправи пътя си към сградата на Националното събрание (долната камара на парламента).
Друга група от около 50 души се насочи към Айфеловата кула. Те не могат да се доближат до нея, тъй като е заобиколена от двойна четириметрова стена, построена за защита от терористи. Оттам протестиращите се отправиха към другия бряг на Сена към площад Трокадеро.
В града голяма група протестиращи се събраха на площада на Републиката.

Превод и редакция: Юлиян Марков