Скопие. Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг и Северноатлантическият съвет на Алианса пристигат на посещение в Македония на 2-3 юни, предава скопският телевизионен канал „Телма“.
По време на двудневния си престой в страната те ще имат срещи с политическото ръководство на Македония във връзка с процеса на присъединяване на Македония към НАТО.
Това е първото посещение на Столтенберг и високопоставени представители на НАТО в страната след подписването на Протокола за членство на Северна Македония в Алианса, който досега е ратифициран от 13 от 29-те страни-членки.
Северноатлантическият съвет е главният политически орган, който взима решенията в НАТО. Съветът наблюдава политическите и военните процеси, свързани с въпросите на сигурността, засягащи целия Алианс. Той е съставен от представители на всички държави-членки, а председател е генералният секретар.

Превод и редакция: Иван Христов