Говорейки в Израелския център за наследство и възпоменание в Тел Авив, Хайман отказа да уточни дали провалът ще се дължи на решението на Иран да се движи бавно към бомба, за да намали риска от глобална намеса; научен провал; или предварителен удар.
"Иран е под безпрецедентен натиск от всяка посока чрез санкциите на САЩ", каза Хейман, отбелязвайки, че Ислямската република е извършила рисковани слабо ефективни атаки в региона, както и е отправила заплахи за ускоряване на ядреното си обогатяване.
Що се отнася до ролята на Русия в региона, Хейман каза, че тя е навлязла силово в региона, създавайки търкания” и след това „се представя като решение на търканията” и единствената страна, с която всички други страни са готови да разговарят.
Хейман каза, че ролята на Русия ще продължи да бъде особено важна в Сирия.
Преминавайки към ливанската арена, шефът на военното разузнаване каза, че неотдавнашното посещение на държавния секретар на САЩ Майк Помпео в Бейрут, където той заплаши „Хизбула“, може да промени статута на групировката в Ливан, след като от години ливанското правителство пренебрегва отрицателното въздействие на групировката в региона.
Нещо повече, Хейман отхвърли коментарите на лидера на „Хизбула“ Хасан Насрала, който наскоро заплаши Израел с нови, по-мощни и по-точни ракети.
Хейман каза, че израелското разузнаване знае за всички способности на „Хизбула“, "може би дори по-добре от Насрала", добавяйки, че някои от оръжията, с които Насрала заплашва Израел, дори не работят.