Вучич подчерта, че е необходимо да се насърчава подобряването на политическия диалог и икономическото сътрудничество между двете страни, тъй като двустранните отношения са приятелски настроени, но недостатъчно развити.
Вучич изрази и своята благодарност за принципната позиция на Молдова да не признава едностранно обявената независимост на Косово, както и за подкрепата на страната по този въпрос в регионалните и международните организации.
Той също така подчерта, че Сърбия подкрепя суверенитета и териториалната цялост на Молдова, като се застъпва за принципа за зачитане на суверенитета и териториалната цялост на международно признатите държави.
Президентът информира своя събеседник за безизходицата в диалога между Белград и Прищина, предизвикана от митата върху продукти от централна Сърбия, което противоречи на споразумението за свободна търговия на CEFTA, подписано и от Молдова.
„Вучич представи на официалния представител на Молдова външната политика на Сърбия, която предполага намерението на страната ни да стане член на Европейския съюз, но и да продължи да насърчава традиционното си приятелство и сътрудничество с Русия, както и развитието на отношения с други държави“, се казва в съобщение на пресслужбата на президента.
Възможността за създаване на програма за сътрудничество в областта на образованието, науката и иновациите също беше спомената.
Леанка изрази благодарност към Сърбия за политиката на зачитане на суверенитета и териториалната цялост на Молдова.
Превод и редакция: Калоян Пенков