Велико Търново. 1320 бебета са се родили в област Велико Търново през 2018 година. Това показа справка на Радио „Фокус“ – Велико Търново в Информационната система за ражданията в България на Министерство на здравеопазването. Областта се нарежда на 11-о място в страната, като на челните места са София, Пловдив, Варна, Бургас и Сливен.
През 2017 година броят на новородените е бил 1462, което е с 142 бебета повече в сравнение с миналата година. Тогава областта се е нареждала отново на 11 място. Броят на родените през 2016 година е бил 1443, което също е с 123 повече в сравнено с 2018 година.
В област Велико Търново има две родилни отделения – в старата столица и в Горна Оряховица. Миналата година в Акушеро-гинекологичното отделение в МБАЛ „Св. Иван Рилски“ са се родили общо 341 бебета.