Към днешна дата са демонтирани 472 конзоли, 17 стрелки и 22 обтяжки, като това прави 60% от всички елементи. Премахнати са всички конзоли по улица „Сан Стефано” до кръговото кръстовище при „Елмот” и протежението към кв. „Чолаковци”, по улиците „Арх. Георги Козаров” и „Оборище”. На останалите места дейностите са били възпрепятствани от паркирани автомобили, чиито собственици не са ги преместили, въпреки поставените предупредителни съобщения. „Затова съм разпоредил общинското дружество „Организация на движението, паркинги и гаражи” да премества принудително онези автомобили, чиито водачи не са изпълнили указанията и пречат на работата на специалистите“, добави кметът.
През 1997 година ползването и стопанисването на цялата тролейбусна инфраструктура е отдадено на частна фирма, която става собственик на тролеите. През 2010 година Община Велико Търново си връща стопанисването. Завареното лошо състояние на амортизираната тролейбусна инфраструктура и кражбите правят възстановяването ѝ неоправдано висок разход, предвид развитието на технологиите и навлизането на електрически автобуси с автономно движение. Затова през 2014 година е взето решение за бракуването на мрежата, а Общинският съвет разрешава демонтажа ѝ.
Екологичният транспорт във Велико Търново ще бъде възстановен с проект за интегриран градски транспорт, който ще бъде финансиран по оперативна програма „Региони в растеж” 2014 – 2020. Една от мерките е внедряването на електрически автобуси в системата на обществените превози.