Киев. Премиерът на Украйна Володимир Гройсман заяви, че страната не може да взема самостоятелни решения за намаляване на цените на газа за населението във връзка със задължения към международни партньори, съобщава в. „ВЗГЛЯД“.
„Считам, че без съгласуване с международните партньори - Международния валутен фонд, Европейския съюз и Световната банка - това (намаляване на цените на газа за населението) не може да се направи. Смятам, че това е невъзможно в момента, защото ще отклони Украйна от задълженията й. В резултат на това ще имаме икономическа криза“, предава думите му украинският електронен портал „Страна“.
От 1 ноември 2018 г. кабинетът в Украйна увеличи цената на газа за населението с 23,5%. От 1 януари тарифата за отопление в Украйна е нараснала средно с 17,1%.

Превод и редакция: Калоян Пенков