Това е оптимистичната прогноза на областния управител Здравко Димитров, с когото разговаряме след втората му среща с представители на "Бизнеса за Пловдив", които настояват за по- бърза реализация на проектите, защото трафикът към промишлените зони е изключително натоварен.
От сдружението повториха готовността си да финансират проектирането на кръгово на две нива на пътя Пловдив-Асеновград.
Здравко Димитров припомни хронологията и препятствията пред реализацията на разширяването на пътя.
В момента той е спрял проекта за разширяването на Южния околовръстен път в посока Пазарджик. Предстои препроектиране, включително и на нов мост на Марица и на кръгово на две нива по пътя за Пазарджик.
Според областният управител разговорите с бизнеса са в конструктивен тон и не съдържат упрек към администрацията, която не може да реализира собствения си замисъл.
Стойността на проектите и тяхната реализация предстои да се изчисли. Не сигурно, че ще се осъществи намерението проектите да се направят с частни пари.
Работната група ще заседава отново в началото на идната седмица.
Прочетете още
- 13:00 Малки „бомби" – голям гняв: Плевенчанин побесня от безотговорен стопанин ВИДЕО
- 14:00 Опасно близки: Шофьор паркира на две места, последва наказание СНИМКИ
- 12:00 „Дела трябват, а не думи": Младежи впечатлиха Мрежата с действията си СНИМКИ
- 11:00 Снимаха на ВИДЕО черен джип по "Тракия" в нагло поведение