При обработени 10,89% от протоколите в битката за нов държавен глава води настоящият президент Румен Радев.
Към 5 часа тази сутрин и при обработени 10,89 процента от протоколите от вота 2 в 1 в надпреварата за президент води Румен Радев с 45,58 процента от гласовете, следван от Мустафа Карадайъ с 20%. Трети е Анастас Герджиков с 19,6 на сто.
Данните на Централната избирателна комисия са сумарни, като включват и обработени 56 на сто от протоколите в чужбина, където кандидата на ДПС на този етап получава 41 на сто от вота, а в Турция за него са гласували 96,63 на сто.
Румен Радев и Анастас Герджиков са съответно първи и втори по резултат в Обединеното кралство, Германия, Франция, Белгия, Испания, Австрия.
Ето и графиките!




Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово