Започнаха консултациите при президента Румен Радев с първата политическа сила ГЕРБ-СДС.
На срещата са присъстват лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, Росен Желязков и Рая Назарян.
В началото на срещата президентът поздрави партията за това, че за поредни парламентарни избори са първа политическа сила.
"Действително изборите това отредиха и то с двойно по-голям резултат от другите, но политическото его се оказа много голям проблем в България", отбеляза Борисов.
По думите се нуждаем от редовно правителство. "Бюджет без него ще са огромни дефицити", каза той.
След като проведе срещи с всички осем парламентарни сили, Румен Радев трябва да пристъпи и към процедурата по връчване на мандатите, припомня Дарик.
Първият мандат за съставена на правителство ще получи Бойко Борисов, заяви преди ден Деница Сачева, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС. Днес при президентът на консултации ще отидат и ПП-ДБ.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ