Парламентът прие промени в Закона за Търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел на първо четене. „За“ промените гласуваха 87 народни представители, без „против“ и „въздържали се“.
Законопроектът е внесен от Министерски съвет и предвижда заявленията за обявяване на декларациите от Закона за счетоводството и тези за вписване на обстоятелствата относно действителните собственици по Закона за мерките срещу изпирането на пари на неактивните предприятия да се разглеждат по реда на постъпването им отделно от другите заявления.
Целта на законопроекта е подобряване на организацията и ефективността в работата на Търговския регистър и на регистъра на юридическите лица с нестопанска цел и преодоляване на забавянето при обработването и разглеждането на всички категории заявления за вписване, заличаване и обявяване.
Прочетете още
- 13:00 Мъж влезе в роля между Джеки Чан и прима балерина, хвърля се пред коли и тролей ВИДЕО
- 14:30 Пламъци "погълнаха" кола на "Кулата - Промахон": Българи минаваха, гледаха и не спряха ВИДЕО
- 12:00 Разтърсващ разказ от Пазарджик: "Човек умираше в такси, а отзад му свиреха с клаксони"
- 15:00 Пиян преби с ритници миролюбиво куче, то почина СНИМКА