В Министерството на регионалното развитие и благоустройството започна среща с браншови организации на превозвачи за толсистемата по покана на вицепремиера и министър на регионалното развитие Гроздан Караджов.
Оставане в сегашното положение, при което толтакси се плащат само за магистрали и първокласни пътища, а автобусите се облагат с 0 стотинки на километър, бе едно от исканията на превозвачите, които организираха национален протест преди дни.
Намеренията на правителството бяха от 1 юли обхватът да се увеличи и с второкласните пътища, а таксите да се повишат с около 20%.
България е блокирана! Градски транспорт, таксиджии и превозвачи излизат на протест
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО
