Кметът на район Северен Ральо Ралев е депозирал оставката си до председателя на Общинския съвет Савина Петкова, съобщи TrafficNews. Досега той бе в неплатен отпуск, но явно е решил да не изкара мандата начело на района.
От администрацията на ОбС ще депозират оставката му в Общинската избирателна комисия, които трябва да прекратят мандата му. Ако оттам откажат, той ще е титуляр до избирането на нов кмет на района.
Гласуват ли обаче оставката му, местният парламент ще трябва да се събере извънредно, за да избере негов заместник за по-малко от месец. В момента начело на района е Калоян Георгиев от „Кауза Пловдив“, но ако оставката на Ралев бъде приета, ще трябва нова санкция на ОбС.
Ралев изкара повече от 3 месеца в ареста, след като бе арестуван на 30 май. В началото на септември той излезе от ареста срещу 150 хиляди лева гаранция
Той бе задържан по обвинение в корупция. Според прокуратурата строителен предприемач в Пловдив бил изнудван за 60 000 лева, за да му бъде издадено строително разрешение от район Северен. Заедно с Ралев бе арестуван и посредникът, който е получил белязаните пари - карловският бизнесмен Иван Делевски.
Прочетете още
- 17:00 Pantera, Sepultura и културата на бунта: Може ли музиката да обясни жестокостта?
- 14:51 Горен с цигари и с обръснати вежди: Обвиняемите за убийството в Пловдив остават в ареста
- 10:00 Ловецът на педофили Ален Симеонов: Нашата тактика не включва убийства
- 09:00 Не убиха само един човек. Убиха границата между дете и палач