Според Владислав Панев -зам.председателна ПП-ДБ поуката от гласуването за конституционни съдии, е че трябва да се изработи ясен механизъм оттук нататък за избора на регулатори, които предстоят. 

"Поуката от гласуването за КС е, че трябва да изработим ясен механизъм за регулаторите, които идват след това - Комисия за защита на конкуренцията, Комисията за финансов надзор. Едните предлагат едни имена, другите предлагат други и след това всички трябва да ги гласуват", допълни той.

По думите му изборът на Десислава Атанасова за конституционен съдия е знак, че групата на управляващото мнозинство "трябва да седне заедно на масата" и да изработи ясени механизми занапред как да стават тези назначения. В ефира на БНТ той уточни, че няма нищо персонално към фигурата на Атанасова, но посочи, че според него е "прекалено политическо лице".

Избраха Атанасова и Белазелков за конституционни съдии

На въпросите, свързани с евентуален разпад на коалицията, Панев не вярва това да се случи.

"Всичко е възможно, разбира се. Но по-скоро не вярвам това да се случи. Ние и преди сме имали гласувания, които са били различни, главно по темата за енергетиката", уточни зам.председателят на ПП-ДБ.

С "пълна прозрачност на сделките" Панев коментира имотните афери на Асен Василев и Лорер.

"Пълна прозрачност по тези сделки би било лекарството, които би обезвредило всякакви евентуални бомби", категоричен беше той.
По думите му основната цел на този "скандал" е да бъде уязвен Асен Василев.

Проверяват имотни сделки на Асен Василев и Даниел Лорер

"То е нормално да има скандали точно преди ротацията, тъй като когато става въпрос за имена на министри, винаги стават интриги, стават интересни неща", подчерта Владислав Панев.

Той акцентира върху това, че най-добрия вариант преди ротацията е премиерът Денков и вицепремиерът Габриел да направят анализ и след това да излязат с предложения.

"Не става въпрос за искане на министри, поне при мен, а да сложим на масата истинските реформи, които трябва да се случат", обобщи зам.председателят на ПП-ДБ.