В 5 избирателни секции ще гласуват днес пациентите и служителите на УМБАЛ „Свети Георги”. Общият брой на вписаните лица е 500 – 161 служители и 339 пациенти, от които 211 с COVID-19 и 128 с други заболявания, показва справката на лечебното заведение.
Секциите са разпределени в двете бази на УМБАЛ „Свети Георги”. В База 1 на бул. „Васил Априлов” №15А има 2 секции – една в Отделението по нефрология, която е изцяло за пациенти с COVID-19, и една в Клиниката по кожни и венерически болести, в която да гласуват служители и пациенти, които са с други диагнози.
В База 2, Хирургичния блок на бул. „Пещерско шосе” №66, са разпределени две секции за служители и пациенти. Едната ще бъде разположена на 5-ия етаж в Клиниката по ортопедия и травматология, а другата на 11-ия етаж във Втора клиника по хирургия.
Последната, пета секция, ще бъде в Клиниката по инфекциозни болести, намираща се в съседство с Хирургичния блок, и в нея ще гласуват само пациенти с COVID-19.
Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово