В интервю за Дарик радио той заяви: "Това беше триумф на лобизма. В никакъв случай не искам и никога не съм го правил, да защитавам един или друг тип самолет. За мен и трите самолета са прекрасни. Преди да е приключила работата на тази комисия, един наш политик и то от Вашингтон вече предопредели избора. Министър- председателят също каза тежката си дума".
Не закъсня и отговорът на управляващите отново пред Дарик. Вицепремиерът Томислав Дончев е категоричен, че що се отнася до избора на нови изтребители "българското правителство не работи под натиск". Дончев заяви още: "Не можем да укорим никоя от страните в тази процедура, че всеки си хвали стоката, но в крайна сметка решението се взема от въпросната комисия в Министерството на отбраната, в която присъстват професионални представители на армията.“
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие