"Възраждане" обвини финансовия министър в оставка Асен Василев, че е отразял парите за лечение на болни деца в чужбина.
„След като минаха в зала министърът на финансите в оставка забеляза, че има технически проблем.
Дали това не е поредното политическо решение на Асен Василев, който реже пари, които лично не е одобрил?“, заяви депутатът от „Възраждане“ Цончо Ганев и добави, че "бюджетът, който се гласува, е позорен".
14 милиона лева са били гласувани за лечение на болни деца в чужбина и това е минало в зала при гледането на Бюджета за НЗОК. На заседание на Комисията по финанси вчера с гласовете на депутатите от „Продължаваме промяната“ решението е отменено. Мотивите за тази отмяна са „технически“.
„Възраждане“ обещаха да сигнализират президента за решението на Асен Василев, което лишава децата от възможността за лечение и нормален живот.
Прочетете още
- 17:29 Хиляди посрещат Джиро д’Италия в София! Първи е французинът Пол Мание
- 17:00 Испания започна евакуацията на потенциално заразени пътници ВИДЕО
- 14:00 Стволовите клетки са на сигурно място: „Селена Целс" продължава работа без прекъсване
- 15:58 Тапа и нерви на „Скобелева майка": Катастрофа блокира един от най-натоварените изходи на Пловдив