Националните отбори на Англия и Дания завършиха втория 1/2-финал при резултат 2:1. Англия е на финал на UEFA EURO 2020!

Микел Дамсгорд откри резултата с гол от пряк свободен удар в 30-ата. Автогол на Симон Кяер в 39-ата минута изравни релувтата, което доведе до продължения на мача. Хари Кейн вкара победни гол в 104-ата минута, след като секунди преди това изпусна дузпа.

Преди началото на двубоя капитанът на Англия Хари Кейн, който е много близък с Кристиан Ериксен от времето, когато двамата играеха в Тотнъм, подари фланелка с автографи на целия отбор с номер 10 за Кристиан Ериксен.

АНГЛИЯ (4-2-3-1): 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 3. Люк Шоу - 14. Калвин Филипс, 4. Деклан Райс - 25. Букайо Сака, 19. Мейсън Маунт, 10. Рахийм Стърлинг - 9. Хари Кейн (к)

Селекционер: Гарет Саутгейт

ДАНИЯ (3-4-3): 1. Каспер Шмайхел  – 3. Яник Вестергаард, 4. Симон Кяер (к), 6. Андреас Кристенсен – 5. Йоаким Мееле, 8. Томас Дилейни, 23. Пиер-Емил Хойберг, 17. Йенс Стригер Ларсен – 14. Микел Дамсгард, 12. Каспер Долберг, 9. Мартин Брайтуайт

Селекционер: Каспер Хюлманд

Главен съдия: Дани Дезмънд Маккелие, Нидерландия

Стадион: „Уембли“, Лондон, Англия