Отборът на Балкан (Ботевград) спечели срещата-реванш от елиминациите на турнира ФИБА Европа срещу израелския Апоел Халон с 83:82 (24:23; 20:27; 14:13; 25:19), но въпреки това, отпадна от надпревата, след като отстъпи в сблъсъка с общ резултат 164:167.

Микаел Хопкинс се отличи с „дабъл-дабъл“ за ботевградчани – 20 точки и 15 борби, Алекс Гаврилович и Брендън Браун добавиха съответно по 19 и 17 точки, а Павлин Иванов и Ламаркъс Рийд приключиха съответно с по 12 и 10 точки.

Дериън Аткинс вкара 20 точки за гостите, а Гай Пнини и ДеКуан Джоунс приключиха с по 15 точки.

Домакините стартираха силно двубоя и поведоха бързо с 8:2, като малко след средата на първата четвърт достигнаха и до двуцифрен аванс – 17:7. Последваха силни минути за гостите от Израел, които успяха стопят изоставането си до само една точка – 23:24 след първите десет минути, като през втория период баскетболистите на Апоел Халон определено стояха по-добре на терена и на почивката обратът бе налице – 44:50.

През третата четвърт възпитаниците на Небойша Видич на няколко пъти бяха много близо до това да си върнат лидерската позиция, но в решителните моменти късметът обръщаше гръб на Балкан и съперникът им успяваше да възстанови крехкия си, но сигурен аванс.

След 30 минути игра Апоел Халон продължаваше да води с пет точки – 63:58, но в заключителната четвърт предстоеше истинска драма. Баскетболистите на Балкан се хвърлиха с всички сили да търсят обрат и това стана факт 2:33 минути преди последния съдийски сигнал, когато Гаврилович вкара за 75:74.

В оставащото време ботевградчани бяха близо до пълния обрат в серията, след като Рийд вкара тройка за 83:80, но след това Рой Хъбър бе точен от линията за наказателни удари, с което подсигури продължаването напред на Апоел Халон.

Балкан – Апоел Халон 83:82 (24:23; 20:27; 14:13; 25:19)

Балкан: Браун 17, Гаврилович 19, Хопкинс 20, Иванов 12, Рийд 10 (Димитров 2, Павел Иванов, Минков 3, Петков)

Апоел Халон: Аткинс 20, Харуш 11, Хъбър 2, Пнини 15, Уолдън 13 (Клайн 2, Джоунс 15, Шон Джоунс 4, Рейнълдс, Симън)