Волейболистките на Берое (Стара Загора) отпаднаха от турнира "Чалъндж къп". Воденият от Петър Дочев тим отстъпи като гост на френския Волеро Льо Кане с 1:3 (15:25, 13:25, 25:23, 13:25) в мача-реванш помежду им, изигран пред малко повече от 100 зрители в едноименния град. Припомняме ви, че в първата среща "зелено-белите" претърпяха загуба с 0:3 гейма.

В първите две части Волеро доминираше и без проблем спечели нужното, за да се класира. Българските състезателки бяха равностойни на опонентките си в третия гейм и намалиха пасива си, спечелвайки го с 25:23.  В решителната четвърта част обаче момичетата на Авитал Селинджър бяха категорични и не оставиха шанс на Берое.

В следващия кръг френският гранд, в чийто състав са националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова, ще се изправи срещу победителя от двойката Апоел (Кфар Саба) - Дукла (Либерец).