Тимът на Ботев (Луковит) взе водачеството в група А на Висшата лига, след като записа шеста поредна и общо 10-а победа от второто ниво във волейболния шампионат при мъжете. Така на върха се получи разместване - доскорошните лидери - волейболистите на Звездец (Горна Малина) слязоха на третата позиция.

Представителите на Луковит се наложиха над Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 гейма и имат в актива си 26 точки (10 победи, 2 загуби). Състезателите на Мартин Стоев остават пети с 18 точки (6 успеха, 6 поражения)

Славия пък надигра като домакин Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:18, 25:23, 24:26, 25:15). Така момчетата на Северин Димитров отбелязаха девета победа в първенството, като с 28 точки се изкачват на второ място във временното класиране. "Белите" имат само три поражения до момента. Играчите на Иван Генков са с 26 точки (9 успеха, 3 загуби)

В истинско дерби се превърна срещата между Тетевен Волей (Тетевен) и Град (Белоградчик). Съставът от планинското градче се наложи като домакин над противника от Северозапада с 3:2 (27:25, 22:25, 16:25, 25:14, 15:9) в двубой, изигран в пълната зала "Георги Бенковски".

"Зелените" нанесоха трето поредно и общо пето поражение на волейболистите от Белоградчик, които до преди три кръга заемаха лидерското място в групата, а в момента са четвърти в таблицата с 24 точки в актива си и 7 победи. Играчите на Петър Мечкаров пък са шести с 11 точки (4 успеха, 8 загуби)

С първа победа пък се поздрави тимът на Ботев (Ихтиман), който даде само гейм на класирания позиция по-нагоре в таблицата Изгрев (Ябланица). Волейболистите от Ихтиман се наложиха с 3:1 (25:17, 26:24, 14:25, 25:17), като взеха реванш за поражението от миналия полусезон с 2:3 гейма. Ботев остава на последното осмо място със 7 точки и 11 загуби, Изгрев е с 4 точки (2 успеха, 10 поражения).