Ботев Пд записа първа победа от близо месец насам, след като се справи с Локомотив София като гост с 2:1. Антонио Вутов откри от дузпа в 32-та минута, а 7 по-късно Николай Минков изравни. Пълният обрат донесе в 50-та минута Абдулайе Траоре. За последно Ботев беше победил на 4 май Пирин също като гост с 4:2.

В 3-та минута Етоо стреля, но над вратата.

В 7-та минута Матеус Дуарте игра с глава, но Аргилашки улови.

В 10-та минута Вутов стреля, но той не намери целта.

Последваха и неточни удари на Вутов и Костов, които преминаха опасно покрай вратата.

В 28-та минута Бруно Франко центрира в пеналта, а Божидар Кацаров засече с глава, но Аргилашки улови.

Феновете на Ботев категорични: ФК Крумовград на "Колежа" само на гостуване!

В 32-та минута Локо София получи дузпа за нарушение на Николай Минков срещу Станислав Костов. Зад топката застана бившият играч на Ботев Антонио Вутов, който откри резултата - 1:0.

В 39-та минута Минков се реабилитира за дузпата и изравни. Рой Херман изведе чудесно Минков в наказателното поле, който се пребори с Матеус Роча и останал сам срещу Гайе не сгреши - 1:1.

В 50-та минута Ботев направи пълен обрат. Минков изведе много добре Траоре, който напредна, навлезе в пеналта и не остави шансове на Гайе за 1:2.

В 56-та минута удар на Малембана от фаул беше пратен над вратата.

В 63-та минута Генев засече с глава центриране на Красиан Колев, но Гайе успя да избие в корнер.

В 72-та минута Траоре стреля, но Гайе улови.

В 86-та минута Франса се озова сам срещу Аргилашки, но вратарят на Ботев спаси.

Борисов пристигна в Пловдив, ще играе на Колежа СНИМКИ

В 90-та минута Локо София получи дузпа, след като Малембана стреля в наказателното поле, а топката се удари в ръката на Мартин Ситев. След преглед с ВАР обаче се видя, че ръката на Ситев е плътно прикрепена то тялото и наказателният удар беше отменен.

В края на двубоя Карлос Франса получи втори жълт картон и домакините доиграха мача с 10 човека.

Ботев събра 36 точки и е на 10-та позиция, а Локо София е на 9-то място с 42 точки.

Следващият вторник Ботев приема Арда в последния си мач за този сезон.

Шоуто на Колежа продължава: Светлинни ефекти, дронове и заря в небето

Локомотив София: Бабукар Гайе, Алан Диас, Бруно Франко (Мики Орачев 54 мин.), Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Антонио Вутов (Димо Бакалов 54 мин.), Матеус Роча (Теодор Иванов 87 мин.), Станислав Костов (Християн Чипев 65 мин.), Селсо Рапосо (Ивайло Найденов 54 мин.), Карлос Франса

Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман (Мартин Ситев 46 мин.), Виктор Генев (Самуел Супрайен 62 мин.), Красиан Колев, Лъчезар Балтанов, Джеймс Етоо (Константин Павлов 85 мин.), Николай Минков, Абдулайе Траоре, Антонио Перера (Самуел Акере 62 мин.), Станислав Работов (Мартин Христов 62 мин.), Димитър Папазов.