Ново изключително представяне за Божидар Саръбоюков в сектора за скок на дължина. С 8 метра и 19 сантиметра българският атлет записа втори резултат в света за сезона и спечели състезанието от Сребърния тур в зала на Световната атлетика в Мирамас, Франция.
Само 48 часа след като откри зимния си сезон с трето място на златния турнир в Белград, Саръбоюков отново демонстрира превъзходната форма, в която се намира. Той беше повел на турнира във Франция с първия си опит от точно 8 метра, като до 5-ия кръг беше лидер. Тогава китаецът Хен Шу излезе начело с 8.12 метра, но в последния опит талантливият българин си гарантира победата, предаде Нова. 8 метра и 19 сантиметра - личен рекорд в зала, върхово постижение в историята на турнира и 2-ри резултат в ранглистата на мъжкия скок на дължина през 2025-а година.
Саръбоюков остана и само на 3 сантиметра от своя личния рекорд в сектора, който е записан на открито - 8.22 метра през лятото на 2023 година.
За талантливия ни скачач предстои ново състезание във вторник, когато ще участва на Златния тур в зала в чешкия град Острава.
Снимка: Gettyimages
Прочетете още
- 17:00 Кой е отговорен за "юфката" в Сливен и колко струва? Потърсихме отговорите
- 18:00 Срам и позор!: Психиатър сравни помощите за деца с депутатските екстри
- 19:00 Камъни се стовариха пред детска градина: Чакаме жертва, за да се разбере кой е отговорен?
- 20:30 Приятелят на Роналдо донесе истинския швейцарски шоколад в Пловдив СНИМКИ