Бразилският национален отбор иска да играе контроли с нашите волейболисти преди старта на Лигата на волейболните нации. От тяхната централа са изпратили покана още преди Нова година. Българският тим стартира участието си с турнир в Аржентина, което заради часовата разлика прави контролите удачни. Същевременно обаче организацията на пътуването от София до Сао Пауло и после Сан Хуан се оказала много сложна и от БФВ отказали поканата.
Според запознати бразилците обаче настоявали все пак да се състоят проверките и в момента има вариант те да дойдат в София преди началото на лигата. Олимпийските шампиони започват с турнир при световния първенец Полша.
Бразилия ще бъде и големият ни конкурент за класиране на игрите в Токио. Първоначалто те бяха заявили домакинство на олимпийската квалификация, но в последния момент я отказаха и това даде възможност българската федерация да я получи при доста по-изгодна такса спрямо първоначално заявената.
"24 часа"
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно