Френският тенисист Люка Пуй се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнир от Големия шлем. Поставеният под номер 28 Пуй елиминира 16-ия в схемата Милош Раонич (Канада) със 7:6(4), 6:3, 6:7(2), 6:4 след малко повече от три часа игра в четвъртфинален мач от Откритото първенство на Австралия.

Любопитното е, че до този сезон 24-годишният французин нямаше победа в основната схема при предишните си пет участия в Мелбърн.

Раонич стартира добре и след ранен пробив поведе с 3:0, а при 5:3 сервираше за сета, но се провали. В последвалия тайбрек Пуй взе три от последните четири разигравания, за да поведе в резултата.

Французинът продължи добрата си серия и дръпна с 4:1 гейма по пътя си към успеха във втората част.
Третият сет премина без пробиви, а в тайбрека Раонич взе първите шест разигравания, за да намали изоставането си.

Двубоят продължи равностойно, но при 5:4 Пуй реализира нов пробив и с третата си възможност стигна до крайната победа.

Така Раонич, който наниза 25 аса, не успя да стигне до полуфиналите в "Мелбърн "Парк" за втори път след 2016 година.

Пуй пък очаква победителя от мача между шесткратния шампион Новак Джокович (Сърбия) и Кей Нишикори (Япония), които играят помежду си по-късно днес.