Официален доклад за разследването на катастрофата с хелекоптер, при която загинаха легендарния баскетболист Коби Брайънт, дъщеря му и още 7 души, бе оповестен от националния съвет за безопасност на транспорта в САЩ.
В доклада се отбелязва, че проверката на останките от хеликоптера не е показала машината да е имала проблеми с мотора. Част от уредите на хеликоптера не могат да бъдат изследвани, защото са пострадали в пожара след сблъсъка със земята.
Според свидетели преди падането си машината се е наклонила рязко вляво. Разследващите предполагат, че перката на хеликоптера се е повредила при падането, но преди това е била в пълна изправност. В потвърждение на тази теза в доклада е записано, че клони на дървета на мястото на катастрофата са като отсечени от перката на падащия хеликоптер, пише БГНЕС.
Легендарният баскетболист загина при катастрофата с хеликоптер на 26 януари. Всички пътници на борда починаха, включително и 13-годишната му дъщеря Джиана.
Прочетете още
- 20:00 "Като от психотрилър": Мъж с клещи за рязане нахлу в блок в София СНИМКИ
- 21:00 Кабел от четвъртия етаж до кола: Необичайно зареждане в София ВИДЕО
- 12:00 Китайски хороскоп за май: любов, пари и съдбовни обрати
- 18:15 Устройство за прогонване на птици къса нервите на жители на столичния кв. "Оборище" ВИДЕО