Волейболните националки Лора Китипова и Мария Каракашева и техният румънски отбор Волей Алба (Блаж) нямаха шанс в първия финал на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистките на Алба бяха разгромени у дома от италианския Ямамай и-уърк (Бусто Арсицио) с 0:3 (19:25, 16:25, 14:25) в първия финален мач на турнира, игран тази вечер пред близо 2000 зрители в залата на спортния център "Трансилвания" в Сибиу.

Втората финална среща между двата тима е следващия вторник (26 март) от 21,30 часа българско време в Италия. Отборът на Алба (Блаж) трябва да направи истинско чудо, за да победи с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна Бусто Арсицио се нуждае само от два гейма, за да спечели Купата на CEV за трети път в своята история след 2010 и 2012 година.

Разпределителката Лора Китипова игра цял мач, но не успя да се разпише с нито една точка. Мария Каракашева пък влезе като резерва във средата на втория гейм, като завърши с едва 3 точки (27% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане). Най-резултатна за домакините от Алба беше американката Соня Нюкомб със скромните 8 точки (1 блок, 30% ефективност в атака и 17% позитивно посрещане).

За тима на Бусто Арсицио холандската националка Флуурте Майнерс (3 аса и 42% ефективност в атака) и Алесия Дженари (1 блок, 3 аса, 64% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) реализираха 14 и 13 точки за победата.

КСМ ВОЛЕЙ АЛБА (БЛАЖ, РУМЪНИЯ) - ЯМАМАЙ И-УЪРК (БУСТО АРСИЦИО, ИТАЛИЯ) 0:3 (19:25, 16:25, 14:25)
БЛАЖ: ЛОРА КИТИПОВА, Йоана Мария Бачу 2, Соня Нюкомб 8, Ана Лазаревич 7, Надя Нинкович 3, Нека Ониейекве 5 - Марина Вуйович-либеро (Мая Алекшич, Катерина Жидкова 3, МАРИЯ КАРАКАШЕВА 3, Александра Чирович, Виктория Делрос-либеро)
Старши треньор: ДАРКО ЗАКОЧ
БУСТО АРСИЦИО: Алесия Орро 6, Флуурте Майнерс 14, Алесия Дженари 13, Брит Херботс 12, Сара Бонифачио 9, Беатриче Берти 4 - Джулия Леонарди-либеро
Старши треньор: МАРКО МЕНКАРЕЛИ.