Отборът на Монтана 2003, който в петък завоюва Купата на България по баскетбол за жени, постигна четвърта победа във втората фаза на шампионата, след като баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха при домакинството си на Славия със 108:66 (14:15, 32:17, 32:17, 30:17).

Изненадващо "белите" спечелиха първата четвърт на мача с 15:14, но след това класата на Монтана си пролича и във всяка една четвърт до края шампионките реализираха поне по 30 точки.

Най-резултатна за победителките бе Габриела Костова с 19 точки, а Христина Иванова добави 14. За Славия Мартина Николова реализира 21 точки, а Ивана Николова остана със 17.

В класирането води Берое, пред Монтана 2003, Славия и Локомотив Стара Загора.

Срещи от V кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България:

Монтана 2003 - Славия - 108:66 (14:15, 32:17, 32:17, 30:17)

Берое (Стара Загора) - Локомотив (Стара Загора) - 87:58 (19:19, 19:15, 27:14, 22:10)