Монтана се наложи с 3:1 (25:18, 22:25, 25:15, 25:22) над Дунав (Русе) в мач от 21-ия кръг от Суперлигата. Кръг преди края на редовния сезон в мъжкото волейболно първенство Монтана заема пета позиция в таблицата с 14 победи, 7 загуби и 41 точки, а Дунав се намира на осмо място със 7 успеха, 14 поражения и 22 точки в сметката си.

Победата в зала "Младост" обаче въобще не дойде лесно за домакините, които трябваше да се борят със зъби и нокти за нея през цялото време. Въпреки, че беше сочен за абсолютен фаворит Монтана не успя да се представи по най-добрия начин в срещата.

Още в първия гейм си пролича, че момчетата на Даниел Пеев ще имат неприятности и до такива се стигна във втората част. Там те не успяха да намерят противодействие на съперника си и допуснаха изравняване на резултата в геймовете. След това бързо поправиха грешката си и не позволиха да изпуснат трите точки.

Най-резултатен за успеха на Монтана беше Аспарух Аспарухов с 16 точки (3 аса, 1 блок, и 86% ефективност в атака, 36% позитивно посрещане), а по 14 точки забиха Тодор Вълчев (2 блока, 50% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака) и Златко Кьосев (3 аса, 1 блок, 36% позитивно посрещане и 67% ефективност в атака).

За Дунав по 9 точки реализираха Костадин Стойков (3 блока, 30% позитивно посрещане и 60% ефективност в атака) и Данаил Милушев (1 ас, 50% позитивно посрещане и 37% ефективност в атака).