Двете обществени поръчки за строежите на стадион „Христо Ботев“ и стадион „Локомотив“ ще бъдат обявени едновременно. Това заяви днес кметът Здравко Димитров при откриването на новия многоетажен паркинг в район „ Западен“.
„Двете поръчки ще бъдат пуснати едновременно, за да не се сърдят от двата клуба. И едните, и другите са много ревниви", заяви Димитров.
Той поясни, че в Ботев са по-напред с документацията и имат готов проект. В момента върви пазарното проучване за стойността на материалите, които ще бъдат вложени за довършване на стадиона. То приключва на 8 юни в 17,15 часа. След това ще се подготви и пусне поръчката за строежа.
По същото време ще бъде обявена поръчката и за строеж на стадион „Локомотив“. Тъй като от клуба не представиха готов технически проект, поръчката за съоръжението в парк „Лаута“ ще бъде изградено на инженеринг на базата само на идейно предложение, като цената за изработка на същинския технически проект ще бъде включена в субсидията от 12 милиона лева, отпуснати от държавата.
Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово