Португалия победи Уругвай с 2:0 в мач от Група "Н" на Мондиал 2022. Бруно Фернандеш даде преднина на "мореплавателите" в 54-ата минута.

Кристиано Роналдо бе заменен в 82-ата минута. В 89-ата минута Португалия получи дузпа, след като футболист на "урусите" игра с ръка в наказателното поле. Той бе преодолян с пас, а докато пада на земята докосна топката с ръка. Първоначално съдията не даде наказателен удар, но след това ВАР повика Алиреза Фагани да прегелда ситуацията и решението бе променено - дузпа за "мореплавателите".

Бруно Фернандеш се нагърби с отговорността и изпълни дузпата чудесно, пращайки вратаря в противоположен ъгъл, а топката в мрежата - 2:0.

ПОРТУГАЛИЯ - УРУГВАЙ 2:0

1:0 Бруно Фернандеш 54'

2:0 Бруно Фернандеш 90+3

Съставите на двата отбора:

Португалия: 22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 14. Уилям Карвальо, 19. Нуно Мендеш, 18. Рубен Невеш,10. Бернардо Силва, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 7. Кристиано Роналдо

Уругвай: 23. Серхио Роше, 2. Хосе Хименес, 3. Диего Годин, 16. Матиас Оливера,19. Себастиан Коатес, 5. Матиас Весино, 6. Родриго Бентанкур, 15. Федерико Валверде, 13. Гийермо Варела, 21. Едисон Кавани, 11. Дарвин Нунес

Главен съдия: Алиреза Фагани

Стадион: Лусиал