Шампионката от 2008 година Мария Шарапова (Русия) детронира защитаващата титлата си Каролине Возняцки (Дания) в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 30 Шарапова спечели срещу третата в схемата Вожняцки с 6:4, 4:6, 6:3 след 2:24 часа игра и за пръв път от 2016 година ще играе във втората седмица в Мелбърн.

Рускинята, петкратна шампионка в турнирите от Големия шлем, взе първия сет след обрат от 1:4 гейма. Във втората част Возняцки пропиля аванс от 3:0, но при 5:4 успя да пробие, с което изравни резултата. Третият сет започна равностойно, но със серия от четири поредни гейма рускинята триумфира.

DOWN GOES THE CHAMP!@MariaSharapova shocks Wozniacki in a classic, 6-4 4-6 6-3.#AusOpen pic.twitter.com/e1qNQ5ZUS7

— #AusOpen (@AustralianOpen) 18 януари 2019 г.
Шарапова пласира 37 печеливши удара срещу едва 10 на съперничката си, което се оказа решаващо.

Така рускинята, която е четирикратна финалистка в "Мелбърн Парк", ще срещне в четвъртия кръг поставената под номер 15 представителка на домакините Ашли Барти, която се справи с Мария Сакари от Гърция със 7:5, 6:1.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2017 година и пета в схемата Слоун Стивънс (САЩ) също продължава напред след 7:6(6), 7:6(5) срещу 31-ата Петра Мартич (Хърватия).

Стивънс навакса изоставане и в двата сета, като в първия губеше с 2:4 гейма, а във втория - с 1:3.

Американката ще срещне за място на четвъртфиналите Анастасия Павлюченкова (Русия), който елиминира Александра Саснович (Беларус) с 6:0, 6:3 за малко повече от час.