олейболистите на Славия се класираха за финал във второ ниво от мъжкия шампионат – Висшата лига. Тимът, воден от Северин Димитров надигра като гот Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:12, 15:6) във втория мач между двата тима, който се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив.

Така след победата у дома с 3:0 гейма в първия мач, с общ резултат 2:0 успеха „белите“ продължават в спора за титлата. Във финалния двубой те ще се изправят срещу победителя от другата полуфинална двойка между Арда (Кърджали) и Звездец (Горна Малина).

Във втората среща между двата съперника волейболистите на Звездец надиграха като домакин Арда с 3:0 (25:13, 25:23, 25:21). Двубоят предизвика голям интерес сред местната общественост, като над 200 запалянковци дойдоха да подкрепят на живо представителите на Горна Малина.

В първата среща тимът на Кърджали се наложи у дома с 3:0 гейма. Така вторият полуфиналист във Висшата лига ще бъде излъчен след трети решителен двубой между двата отбора. Мачът е на 17 март от 18:00 ч в кърджалийската зала „Арпезос“.

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) завърши с бронзови медали участието си в настоящия сезон в мъжката Висша лига.