Волейболистките на ЦСКА записаха чиста победа над Берое (Стара Загора) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) в мач от 13-ия кръг на НВЛ за жени, който се игра пред 50 зрители в столичната зала “Васил Симов”.

@@@

Момичетата на Юлия Иванова срещнаха сериозна съпротива в първата част, но все пак успяха да го спечелят с 27:25.

@@@

Във втората и третата част “червените” вдигнаха оборотите и стигнаха по-лесно до успеха.

@@@

Така ЦСКА записа 8-и успех и с актив от 23 точки заема 4-о място във временното класиране. Берое допусна 4-а загуба и с актив от 27 точки заема второто място.

Йоана Николова стана най-резултатна за ЦСКА с 13 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака), а Дарина Куманова добави 11 точки (2 аса, 43% ефективност в атака, 15% перфектно и 46% позитивно посрещане). Ивет Станчулова (5 аса, 16% ефективност в атака, 19% перфектно и 50% позитивно посрещане) и Борислава Сайкова (2 блока, 40% ефективност в атака) записаха по 8 точки.

За Берое Ваня Върбанова стана най-резултатен с 10 точки (2 аса, 1 блок, 39% ефективност в атака, 0% перфектно и 13% позитивно посрещане