Волейболистите на ЦСКА записаха 14-а победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се справиха с гостуващия Пирин (Разлог) с 3:1 (25:14, 21:25, 25:13, 25:23) в мач от 17-ия кръг, който се игра в столичната зала “Васил Симов”.

@@@

Възпитаниците на Александър Попов прегазиха гостите в първата част с 25:14. Във втория гейм в игра за гостите се появи капитанът им Благовест Катранджиев, който заздрави посрещането и Пирин поведе с 16:12 след ас на Радослав Попов. Благовест Катранджиев донесе и успеха на пиринци във втората част с 25:21.

@@@

В третата част “червените” отново вдигнаха оборотите и лесно стигнаха до успех с 25:13.

@@@

Четвъртата част бе най-интересна и оспорвана и вървеше точка за точка, но в крайна сметка Христо Цветанов и съотборниците му я затвориха с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

@@@

Диагоналът Венцислав Георгиев заби 22 точки (2 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака) за успеха.

@@@

Пламен Шекерджиев добави още 17 точки (1 ас, 3 блока, 43% ефективност в атака, 45% перфектно и 85% позитивно посрещане). Симеон Александров записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 60% ефективност в атака, 29% перфектно и 46% позитивно посрещане), а 40-годишният Христо Цветанов се отличи с 10 точки (5 блока, 56% ефективност в атака).

@@@

За Пирин Радослав Попов записа 13 точки (2 аса, 42% ефективност в атака, 26% перфектно и 57% позитивно посрещане), а Йордан Желязков добави още 9 точки (2 блока, 42% ефективност в атака).