Гръцкият гранд Олимпиакос загуби от гостуващия ЦСКА (Москва) с 81:97 в среща от 24-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Това е шести пореден успех за руския тим, който е втори в класирането с 19 победи и 5 загуби. Олимпиакос е на осмо място с баланс 12-12, след като загуби пети пореден мач в турнира. Двата тима играха равностойно до 28-ата минута, след което руснаците направиха серия от 26:7 и решиха мача. Българският национал Александър Везенков игра 7:12 минути като резерва за Олимпиакос и се отличи с 5 точки. За гръцкия тим най-полезен беше Зак Лидей с 21 точки и 9 борби, Василис Спанулис записа 14 точки и 7 асистенции, Йоргос Принтезис добави 12 точки. Кори Хигинс с 18 точки и Нандо Де Коло с 16 бяха най-резултатни за гостите от Москва.

Playoff-bound @cskabasket makes a huge second-half push to run away with an 81-97 road win!