Отборът  на Ямбол постигна очаквана победа в двубоя си от XIX кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик (София) със 107:77 (24:22; 28:20; 26:21; 29:14).

Айзея Уилямс вкара 24 точки за победителите, а Ларон Смит и Станислав Говедаров добавиха съответно по 22 и 18 точки.

Андрей Иванов се отличи с „дабъл-дабъл“ за младите „студенти“ – 21 точки и 13 борби, а Алексансър Милов завърши с 20 точки.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно и след 10 минути игра домакините имаха само две точки аванс – 24:22, но след това възпитаниците на Иван Чолаков започнаха бавно, но сигурно да тръпат преднина.

На почивката ямболии водеха с 52:42, като през второто полувреме баскетболистите на Ямбол не оставиха никакъв шанс на съперника и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех – 107:77.