Осем души са в болница след пожар в затворa във Варна. Това съобщава Bulgaria ON AIR. Инцидентът е станал вчера следобед. Пострадалите са служители. Всички лишени от свобода са прегледани и са в добро здраве.
Не се е наложила евакуация заради инцидента. Надзирателите и противопожарната охрана са действали своевременно. Лишените от свобода са изведени от опасните зони. Първоначалната версия за възникване на инцидента е късо съединение в електрическата мрежа. Кризисната ситуация е овладяна благодарение на бързите и професионални действия на служителите на затвора.
Осем от надзирателите са приети във варненската токсикология заради обгазяване. Състоянието им е стабилно. Извършен е медицински преглед на всички лишени от свобода, които са в добро здраве. Аварията по ВиК инсталацията е отстранена напълно. Възстановено е подаването на питейна вода.
Прочетете още
- 16:00 Дупка се появи на Гребната в Пловдив по време на Световното по гребане СНИМКИ
- 14:00 Редно ли е? "Арт инсталация" се появи на площадка, столичани я оправдаха СНИМКИ
- 15:00 4 месеца след преустановяване на "Паркирай и пътувай": Паркингът на "Джеймс Баучер" стои празен, твърди мъж
- 13:00 Бургазлийка твърди: Таксиметров шофьор хвърли кучето ми на земята