Четиричленно семейство загина, след като малкият самолет, с който пътували от Охрид за София, изчезна от радарите по-рано днес, съобщи БНР.
Телата на майката, бащата и двете им деца са намерени, съобщиха от Гражданската въздухоплавателна служба. Те са български граждани.
Самолетът тип „Чесна” е летял от Охрид за София. Поради лошите метеорологични условия пилотът е поискал да кацне в Скопие, но след кратко време е поискал разрешение да продължи към София, съобщи Николче Тасески от въздушния контрол.
Самолетът е паднал край местността Солунска глава. Машината е изчезнала в 17.16 българско време. Преди да изчезне от радарите пилотът е съобщил, че има силни турболенции.
В издирването на останките от машината се включиха два полицейски хеликоптера.
Солунска глава е най-високият връх на планината Якубица в централната част на Македония. Сред планинарите е известен с името Пъпа на Македония.
Прочетете още
- 16:00 Дупка се появи на Гребната в Пловдив по време на Световното по гребане СНИМКИ
- 14:00 Редно ли е? "Арт инсталация" се появи на площадка, столичани я оправдаха СНИМКИ
- 15:00 4 месеца след преустановяване на "Паркирай и пътувай": Паркингът на "Джеймс Баучер" стои празен, твърди мъж
- 18:00 Опасно! БМВ изпревари отдясно на път край Габрово ВИДЕО