Фирмата, собственик на буса, който катастрофира в Румъния, няма лиценз за пътнически превози, а само за товарни, става ясно от данни на транспортното министерство.
Фирмата превозвач е от Търговище. Управителят й обясни, че 8-те души вече са върнати в страната. Той не даде подробности накъде са пътували, колко са били водачите, както и спазени ли са всички изисквания, информира bTV.
Министерството на транспорта също започва проверка по случая, от която трябва да стане ясно, дали фирмата работи с изрядни документи или има данни за нерегламентирани превози.
Полицията е започнала разследване.
Български граждани пострадаха при инцидент с бус в Румъния. Произшествието е станало на магистрала в близост до Тимишоара. В буса са били 10 българи. На 8 от пострадалите е оказана помощна място. Двама са откарани в болница, но без опасност за живота или сериозни контузии. Те трябва да бъдат изписани утре.
Това не е първият подобен инцидент. Преди две години два буса, превозващи българи, катастрофираха в Унгария. Те са пътували от Германия и Холандия за страната ни. Една жена почина, а други 13 наши сънародници пострадаха. През април 2015-та микробус, превозващ българи, катастрофира в Бавария. 9 души бяха ранени, седем от тях са в тежко състояние.
Прочетете още
- 08:00 Кучешки терор край хижа "Острица" върна въпроса какво уби мъж на Витоша през май
- 10:00 Опасни пейки на детска площадка в Плевен: Жена падна и се удари, родители вдигнаха тревога
- 11:00 „Не сте наш клиент": Ломчанка остана без лекарства за възрастната си майка
- 09:00 Невидимите хора не живеят някъде другаде. Те седят до нас на пейката