Центърът за спешна помощ Сливен започва вътрешна проверка по случая с убитата 7-годишна Кристин от Сотиря.
Припомняме, че детето беше намерено в безпомощно състояние близо до дома си, след като 21-годишният Мартин Трифонов я изнасили.
Детето беше с черепно-мозъчна травма, причинена от камък, но е било живо при пристигането на екипа на Спешна помощ.
Родителите на Криси обвиниха лекарите в немарливост и заявиха, че медицинските служители не са направили нищо, за да спасят детето.
Д-р Мариета Божидарова, която е завеждащ ЦСМП - Сливен обясни пред bTV, че в момента се събират обяснения на екипа, извършил спешното повикване. При установени нарушения ще бъдат взети мерки според Кодекса на труда.
След обвинения, че не е присъствала медицинска сестра в линейката при транспортирането на малката Криси, лекарят подчерта, че по стандарт екипа трябва да е при пациента и за момента отказа коментар, тъй като предстои изслушване.
По думите на д-р Божидарова бабата е била „вкопчена” в детето и е отказала тя да бъде приета в болница, преди да дойдат родителите ѝ.
Също така обясни, че от момента на приемане на повикване за дете в тежко състояние, до приемането му в спешното отделение са изминали 26 мин.
Очаква се да има резултати от изслушванията в рамките на утрешния ден.
Заради убийството на Криси в понеделник беше обявен Ден на траур в Сливен. Вчера при закрити врата Мартин Трифонов беше признат за виновен и му беше наложена най-тежка мярка “задържане под стража”.
Прочетете още
- 10:00 Казах ви го и преди, казвам го и сега: Ще ви дишам във врата докрай!
- 13:00 Агресия в София: Шофьори вилнеят на червено, дете притича пред колите ВИДЕО+СНИМКИ
- 14:30 Кърваво меле във Варна: Компания преби мъж след забележка, задържаха украинец
- 14:00 "Явно е невидим": Зарязан автомобил на бул. "Цар Борис III" вбеси столичани СНИМКИ