Окръжната прокуратура предаде на съд Йордан Я. и Живко Т., обвинени за отвличане и осъществяване на принуда спрямо непълнолетно лице, съобщиха от пресцентъра на Окръжна прокуратура - Бургас.
Двамата мъже са обвинени за това, че на 07 май 2017 г. в град Бургас, кв. “Банево“, в съучастие са отвлекли непълнолетно лице с лек автомобил.
Обвинение им е повдигнато и за това, че на същата дата и място са принудили непълнолетното лице да извърши нещо против волята му - да признае, че противозаконно е отнел дебитна карта, собственост на един от извършителите и да върне същата, като употребили за това сила – държали с една ръка въже, което преметнали през шията му и пристягали, нанасяли с ръка удари с юмрук в областта на тялото и му отправяли закани „Ще те убием, ще те обесим, ще те завържем“.
Източници на БЛИЦ разкриват, че детето е било от ромски произход. Двамата мъже се занимавали с бизнес и били добре познати в Бургас.
Прочетете още
- 09:00 Шокиращ случай в Пловдив: 3-годишно дете тежи 40 килограма
- 10:00 Има ли спекула след еврото? Цената на паркирането в Карлово скочи от 1 лев на 1 евро
- 11:00 Студент създаде платформа за картографиране на проблемите по тротоарите в София
- 08:00 „Искам да живея": Надя и битката, в която надеждата зависи от всички нас