Прокуратурата обвини двама бивши членове на Управителния съвет и директор на дирекция в АПИ за инцидента на 25 август 2018 г. край Своге, при който загинаха 20 души, а 8 получиха средни телесни повреди, съобщава Нова телевизия.
Обвинени са изпълнителният директор на “Трейс – София“ ЕАД, изпълнител на ремонта на пътя, техническият ръководител, началникът на Асфалтовата база и инженерът, осъществяващ строителен надзор на строителните дейности.
Незабавно след настъпване на тежкия инцидент, под ръководството на Окръжна прокуратура – София започна досъдебно производство. Главният прокурор Сотир Цацаров обяви, че Прокуратурата ще разследва тежката автобусна катастрофа край Своге в три направления - действията на водача на автобуса, задълженията на транспортната фирма – превозвач и състоянието на пътя, и възложи на екип от следователи от Националната следствена служба провеждане на разследването.
Прочетете още
- 13:45 След сигнал за оръжие и положителен тест за дрога: Стоян Колев е задържан на АМ "Тракия" ВИДЕО+СНИМКИ
- 10:00 Опасни пейки на детска площадка в Плевен: Жена падна и се удари, родители вдигнаха тревога
- 11:00 „Не сте наш клиент": Ломчанка остана без лекарства за възрастната си майка
- 09:00 Невидимите хора не живеят някъде другаде. Те седят до нас на пейката