Планинските спасители в Сливен са открили изгубена в планината край село Кипиливо 75-годишна жена, съобщи началникът на ПСС при БЧК – Сливен Николай Сотиров. На 25 юли вечерта е получен сигнал за изчезнала от селото жена с деменция. Около полунощ часа спасителният отряд е бил на място. Издирването продължило до 05:00 часа сутринта без резултат и акцията била прекратена.
В събота сутринта издирването било подновено по молба на близките. Спасителите успели да открият видеозапис от камера на хотел. От него станало ясно, че жената е преминала покрай него, както и посоката, в която се отправила. Спасителите се разделили на два отряда и продължили претърсването на района.
Открили якето на жената и мястото, където е нощувала. По -късно била открита и самата жена, жива и здрава, въпреки времето, прекарано в планината.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 13:00 Агресия в София: Шофьори вилнеят на червено, дете притича пред колите ВИДЕО+СНИМКИ
- 14:30 Кърваво меле във Варна: Компания преби мъж след забележка, задържаха украинец
- 14:00 "Явно е невидим": Зарязан автомобил на бул. "Цар Борис III" вбеси столичани СНИМКИ