Жители на село Сиракoво са готови на протест срещу незаконен, по думите им, кучкарник. Приютът за бездомните животни е изграден от англичанка. Той обаче пречи на жителите на селото.
73-ма са се подписали против приюта, който не е регистриран в Агенцията за безопасност на храните. Ще има среща с община Борован и с Агенцията, както и с Хелън Джеймс, за да се потърси решение на проблема.
Хората са категорични, че не искат кучетата да са в селото и да се разхождат по улиците, понеже са агресивни и замърсяват.
Кметът на селото обаче заяви, че откакто съществува приютът, няма проблем с бездомните кучета. Жена, помагала на Хелън, пък разказа, че тя е спасявала болни и сакати кучета и няма породисти. Хората от селото отрекоха и заявиха, че за виждали питбули и ротвайлери сред животните.
Хелън Джеймс не излезе пред камерата на bTV, но обясни, че заделя всичките си средства в помощ на кучетата.
Прочетете още
- 15:10 След хаоса на АМ „Тракия": Огънят тлее, движението е бавно, полицията следи за нарушители
- 12:00 Нахлуване в автомобил, напрежение и десетки полицаи след инцидент с тежка техника в Бургас ВИДЕО
- 12:29 Напрежение в Пловдив: След забележка за паркиране шофьор извадил пистолет, твърди очевидец
- 11:00 Мъж даде вода на пепелянка, видеото раздели мрежата