Българин е загинал в планината Олимп, съобщи Гръцката спасителна служба. Инцидентът е станал вчера в местността "Louki tou Stefaniou".
Алпинистът е паднал в скален процеп в рисков терен. Българинът е открит без признаци на живот. При падането травмата е била фатална, съобщава БНР.
Повече от пет часа е продължила мащабната спасителна операция, в която са се включили и екипи на пожарната от района на Литохоро.
Не се посочва възрастта и името на починалия планинар.
Мястото, където е намерен, е много рисковано и опасно, коментират познавачи на района.
Това е вторият случай на загинал българин под Олимп през тази година. През месец май 25-годишен сънародник почина в същата планина.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ