Двама моряци остават в неизвестност, след като френски риболовен траулер потъна край югозападните брегове на Англия. Други трима членове на екипажа са спасени, като единият е ранен.
Инцидентът с регистрирания във Франция траулер „Маранело“ е станал в събота на около 26 морски мили, или 48 километра, югозападно от британското пристанище Плимът.
Малко преди да потъне, екипажът съобщил на намиращия се наблизо траулер „Страдале“, че има проблем с риболовното оборудване. Корабът се притекъл на помощ и моряците му успели да извадят от водата трима от общо петимата души на борда на „Маранело“.
Един от спасените е получил наранявания и е транспортиран с хеликоптер до болница в град Труро. Другите двама са откарани в Плимът за медицински прегледи. Няма информация за състоянието на ранения.
Двама членове на екипажа остават в неизвестност. Издирването им продължава под координацията на Морския спасителен център във Фалмът, тъй като корабът е потънал в зона под британска отговорност.
В международната операция участват два британски спасителни кораба, два самолета и други плавателни съдове. Франция е изпратила военноморски патрулен самолет Falcon 50, съобщиха от френската морска префектура за Атлантическия океан.
Причината за потъването все още не е обявена. От събраната дотук информация става ясно единствено, че малко преди бедствието екипажът е съобщил за проблем с риболовните съоръжения. Според Associated Press операцията по издирването на двамата моряци продължава.
Прочетете още
- 20:00 Дама закъса на пътя Карлово-Пловдив, полицаи не останаха безучастни
- 16:00 Заслонът над Боянското езеро тъне в боклук! Кой запали маса в гората заради личен кеф
- 13:43 Бял Мерцедес се "разхлади" във водите на Искър, застигна го беля СНИМКА
- 19:00 Между бедствието и абсурда: Седмицата, в която границите изчезнаха ВИДЕО