В Германия се радват на падането на мерките срещу COVID-19. Там обаче се очаква и решение за задължителната ваксинация - първо за хората над 50 години, а по-късно и за всички останали, съобщи bTV. Носенето на предпазни маски в хранителните магазини не е задължително.
Зеленият сертификат е отпаднал, но това не означава, че темата за коронавируса е изчезнала от информационния поток.
Първоначалната идея за задължителна ваксинация за всички пълнолетни, за която своята подкрепа изрази канцлерът Шолц не открива достатъчно поддръжници в Бундестага, за да стане факт.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив