Мъж, който посетил приятел, за да пият по чаша чай в дома му, беше глобен от британската полиция за нарушаване на правилата на карантината в Англия, наложени заради коронавируса.
Мъжът посетил дома на приятел в Лоутън, близо до Уигън, за да се наслади на чаша от горещата ароматна напитка в петък вечерта.
Не след дълго той си тръгнал, но бил забелязан от служители на веда, които го спрели и глобили - 200 паунда за първо нарушение, съобщи Ротерс.
След като бил спрян от органите на реда, мъжът се опитал да ги излъже за причината да наруши строгата карантина.
При първо нарушение хората на възраст над 18 години в страната, които получат известие за наложена глоба, трябва да заплатят 200 британски лири. Сумата се намалява до 100 паунда, ако платят в рамките на 14 дни.
За второ нарушение глобата е 400 лири като максималната санкция може да стигне космическите 6 400 лири.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово